serwis apple

Apple Watch – jakie usterki zgłaszają użytkownicy?

Apple stanowi synonim funkcjonalności i nowoczesnych rozwiązań, połączonych z prostą i elegancką estetyką. Nie inaczej jest w przypadku Apple Watchy, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Podobnie jak każde urządzenie, smartwatche również mogą ulegać awariom. Jakie usterki najczęściej występują w zegarkach od Apple?

Awaria baterii w Apple Watch

Szybkie przegrzewanie się urządzenia świadczy o konieczności wymiany akumulatora. Bateria ulega uszkodzeniu nie tylko na skutek upadku czy zbyt skrajnych temperatur. Akumulator może po prostu się wyczerpać z biegiem czasu. W przypadku awarii baterii korzystanie z Apple Watch staje się w zasadzie niemożliwe. W takim przypadku warto zgłosić się do serwisu Apple (np. na Kabatach w Warszawie), by dokonać wymiany.

Brak płynności pracy urządzenia

Kolejnym popularnym problemem z Apple Watchem jest nieprawidłowe funkcjonowanie systemu operacyjnego. To z kolei może powodować zacinanie się wyświetlacza czy wydłużony czas otwierania aplikacji. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji. Jeśli jednak po jej przeprowadzeniu nie uzyska się satysfakcjonujących rezultatów, warto zgłosić się o pomoc do profesjonalnego serwisu iPhone’ów.

Zbyt długie ładowanie się zegarka Apple

W tym przypadku przyczyną problemu może być zarówno stacja ładująca, jak i samo gniazdo ładowania. W takim przypadku warto zacząć od samodzielnej wymiany ładowarki na nowszy model. Wymiana złącza ładowania jest jednym z rozwiązań umożliwiających szybkie pozbycie się usterki. Warto jednak wiedzieć, że nie należy przeprowadzać jej na własną rękę. Takie działanie może doprowadzić do nieumyślnego uszkodzenia wrażliwych podzespołów w zegarku.

W przypadku wystąpienia problemów z Apple Watchem warto skorzystać z pomocy specjalistów. Wybierając serwis specjalizujący się w naprawie urządzeń Apple, można mieć pewność fachowej obsługi, doradztwa, a także niższej ceny usług.