jak przyspieszyc iPhone

Co możesz zrobić, by przyspieszyć swojego iPhone’a?

Czy słysząc o kolejnej premierze flagowego modelu Apple, czujesz się nieco zawiedziony prędkością swojego obecnego iPhona? Jeżeli chcesz, żeby przyśpieszył i znów działał jak nowy – wypróbuj kilka sprawdzonych metod. Być może Twoje urządzenie nie od razu dogoni osiągi najnowszego modelu, ale różnica z pewnością będzie zauważalna.

Zadbaj o aktualne oprogramowanie

Dla prawidłowego i szybkiego działania iPhone’a niezbędny jest aktualny system operacyjny. Najnowszą wersją oprogramowania, jakie oferuje Apple, jest iOS 14.4. Jeżeli zależy Ci na przyśpieszeniu swojego modelu, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, z jakiej wersji iOS korzystasz. Jeżeli jest starsza, nie wahaj się pobrać tej zalecanej przez producenta. Niektórzy mogą obawiać się, że ich urządzenie po instalacji najnowszego systemu spowolni, ale nic bardziej mylnego. Autoryzowany serwis iPhone’ów w Warszawie zaleca korzystanie z jak najbardziej aktualnego iOS – to sprawia, że smartfon znacznie poprawi swoją wydajność. Instalacja zalecanej wersji systemu ma też kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Twoich danych.

Dogłębne czyszczenie

Po latach użytkowania iPhona może się okazać, że jest on mniej lub bardziej zaśmiecony. Niepotrzebne aplikacje, gigabajty niepotrzebnych zdjęć i śmiesznych filmików, jakie otrzymujesz od znajomych – to wszystko może spowalniać pracę systemu i stanowić obciążenie dla procesora. Przejrzyj stare zdjęcia i wiadomości i wyrzuć te niepotrzebne. Jeżeli nie jesteś pewien, czy jakieś dane nie będą potrzebne w przyszłości – zrób ich kopię zapasową i umieść w chmurze, na przykład iCloud. Odinstaluj aplikacje z których nie korzystasz i sprawdź, czy te najpotrzebniejsze zostały przez Ciebie zaktualizowane.

Zrezygnuj z efektów graficznych

Chociaż systemy Apple zachwycają pięknym layoutem i wieloma graficznymi udogodnieniami, stanowią dość duże obciążenie dla starszych modeli. W menu Ustawienia, znajdź podmenu Dostępność, a następnie: Ekran i wielkość tekstu. Tam możesz zmniejszyć przezroczystość elementów, co znacznie poprawi płynność starszych modeli iPhone.

Jeżeli po zastosowaniu tych porad nadal nie jesteś w pełni zadowolony z pracy urządzenia, pomyśl o skorzystaniu z fachowej pomocy. Autoryzowany serwis iPhone’ów w Warszawie pomoże w przyśpieszeniu starszych telefonów i doradzi, jak najlepiej wykorzystać moc obliczeniową posiadanego modelu.