bateria iPhone

Jak ocenić, czy bateria iPhone’a potrzebuje wymiany?

Bateria telefonu posiada określoną żywotność i podczas użytkowania urządzenia sukcesywnie się zużywa. Dotyczy to rówież iPhone’ów. Jak zatem ocenić czy bateria jest zużyta i co w takim przypadku należy zrobić?

Jak rozpoznać słabnącą baterię?

Pierwsze oznaki tego, że żywotność baterii telefonicznej została wyraźnie naruszona, manifestują się w postaci czasu użytkowania urządzenia pomiędzy ładowaniem. Jeżeli urządzenie wytrzymuje zdecydowanie mniej czasu niż zaraz po zakupie, może to świadczyć o zużyciu baterii. Dodatkowo wiele o kondycji urządzenia zasilającego mówi jego zachowanie podczas korzystania z usług internetowych lub aplikacji mobilnych. Szybkie wyładowywanie telefonu w takich sytuacjach często wiąże się z koniecznością wymiany baterii. Jeszcze jednym, krytycznym symptomem jest brak reakcji na ładowarkę. Może to świadczyć zarówno o awarii baterii, jak i ładowarki czy gniazda zasilającego.

Jak utrzymywać długą żywotność baterii?

Zużycie baterii jest nieuniknione, ponieważ samo użytkowanie telefonu nawet w małym stopniu powoduje sukcesywne zmniejszanie objętości modułu zasilającego. Można jednak podjąć pewne działania, które pozwalają zminimalizować to zużycie:

  • Pełne ładowanie: właściwe korzystanie z ładowarki może być zbawienne dla baterii. Dobrym nawykiem jest wyładowywanie modułu niemal do zera, a potem ładowanie do pełnej objętości. Częste i niepełne ładowanie zmniejsza żywotność baterii.
  • Mniejsze obciążenie: korzystając z telefonu, można doprowadzić do sytuacji, gdzie kilka bądź kilkanaście aplikacji będzie pracowało w tle. To naturalnie obciąża baterię, dlatego po użyciu danej aplikacji wystarczy zamknąć ją z poziomu panelu aplikacji.

Co zrobić, gdy wydajność baterii nie jest zadowalająca?

Awaria baterii, która uniemożliwia korzystanie z telefonu, nie skazuje od razu użytkownika na wymianę smartfona. Nasz serwis iPhone na Mokotowie zajmuje się naprawą telefonów od Apple, w tym wymianą zużytych lub zniszczonych części. Wystarczy tylko 20 minut, by wymienić baterię w Twoim iPhonie!