iPhone z Apple Watchem

Problem ze sparowaniem iPhone’a z Apple Watchem – z czego może wynikać?

Apple od lat zabiega o to, by wszystkie urządzenia tej marki można było ze sobą łączyć, osiągając jeszcze więcej korzyści z ich użytkowania. Stosuje się tu najczęściej protokoły bezprzewodowe, które zapewniają błyskawiczne przekazywanie danych pomiędzy urządzeniami. Nic dziwnego, że tak wielu użytkowników iPhonów, ze względów praktycznych, ale też kierowanych modą i zamiłowaniem do nowinek technologicznych, chętnie sięga po Apple Watche.

Problem ze sparowanie iPhone’a z Apple Watchem

Z reguły urządzenia firmy Apple są niezawodne i funkcjonalne. Może jednak dojść do sytuacji, w której ich sparowanie okaże się trudne, a nawet niemożliwe. Jeszcze przed zakupem warto zwrócić uwagę na oprogramowanie, w której wyposażony jest iPhone oraz Apple Watch. Może okazać się, iż systemy poszczególnych urządzeń nie są ze sobą kompatybilne. Brak powiadomień na Apple Watchu to jasna informacja, iż nie jest on sparowany z iPhonem. W takiej sytuacji należy sprawdzić połączenie.

Te dwa urządzenia łączą się za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth. W przypadku pierwszego sposobu może okazać się, iż problemy wynika z sieci, nie samych urządzeń. W przypadku problemów w połączeniu Bluetooth, można wykonać rutynowe kroki, które pozwolą w jego przywrócenie. Przede wszystkim połączenie ulega zerwaniu w momencie, gdy jedno z urządzeń jest w trybie samolotowym. Należy także zwrócić uwagę na ikonki w Apple Watch – zielona oznacza, iż jest on sparowany z telefonem, dlatego problem nie tkwi w samym sparowaniu, czerwona ikonka oznacza, iż brak jest pomiędzy nimi połączenia. W niektórych sytuacjach powodem jest zbyt duża odległość telefonu od zegarka. Niejednokrotnie problem ten jest dość prozaiczny. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy w obu urządzeniach włączony jest Bluetooth, a następnie spróbować sparować je raz jeszcze. W niektórych sytuacjach należy wyłączyć iPhone i ponownie go uruchomić. Innym sposobem jest rozłączenie i ponowne sparowanie urządzeń.

Serwis iPhone’ów – Służew

Jeśli problem nie ustępuje, może on być poważniejszy, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Z tej racji niezbędna będzie pomoc specjalistów, którzy pomogą w jego lokalizacji oraz ewentualnym przywróceniu urządzeniom pierwotnej sprawności. Zapraszamy do naszego serwisu iPhone’ów na Służewie w Warszawie.