Problemy z dotykiem w smartfonie

Problemy z „dotykiem” w smartfonie – z czego mogą wynikać?

Jak wszystkie urządzenia elektryczne, smartfony i inne sprzęty mobilne mogą ulec awariom.  Coraz większy stopień ich technicznego zaawansowania doprowadził do pojawienia się na rynku wyspecjalizowanych punktów napraw. Choć urządzenia marki Apple uchodzą za wytrzymałe i niepodatne na awarie, niekiedy konieczne jest skorzystanie z usług serwisu iPhone’ów. Może być to konieczne np. wtedy, gdy zauważysz problemy z panelem dotykowym.

Problemy z dotykiem w Apple czyli „ghost touch”

Jakiś czas po pojawieniu się na rynku Iphone X, firma poinformowała o pojawieniu się możliwych problemów z dotykiem w tym modelu. Problem miał dotyczyć tak zwanego ghost touch’a, przez co dotyk w telefonie czasami odmawiał posłuszeństwa. Wymieniony problem powodował m.in.:

  • całkowity (lub częściowy) brak reakcji na dotyk ekranu;
  • reakcję wyświetlacza nawet wtedy, gdy nie wykonaliśmy żadnego gestu.

Oczywiście problem ten był spowodowany wadliwym komponentem pod wyświetlaczem. Istnieje jednak wiele innych sytuacji, w których digitizer nie reaguje tak, jak chciałby tego użytkownik iPhone’a.

Źródło problemów z dotykiem

Dotyk w telefonie może przestać reagować z powodu wielu czynników.

Jednym z najczęstszych problemów z dotykiem jest rozbicie digitizera, czyli tafli szkła nałożonej na wyświetlacz, który odpowiada właśnie za poprawny odczyt dotyku. Jeśli zostanie on uszkodzony w miejscu bardzo delikatnym na uszkodzenia mechaniczne, jak np.: łączenie digitizera z wyświetlaczem za pomocą specjalnej taśmy, to w takim wypadku taśma może zostać przerwana, co może wpłynąć na zaburzenie działania urządzenia. Czasami może się także zdarzyć, że stosując jakąś formę ochrony wyświetlacza (folia, szkła hartowane itp.) doprowadzimy do tego, że wyświetlacz przestanie reagować poprawnie na gesty.

Niestety bez odpowiedniego sprzętu nie zawsze znajdziemy przyczynę wadliwego działania urządzenia. W naszym serwisie iPhone’ów na Kabatach w Warszawie szybko ustalisz przyczyny awarii. Jeśli zajdzie konieczność wymiany wadliwych elementów, możesz liczyć na fachową i szybką usługę.