serwis iPhone'ów Mokotów

Restartujący się iPhone – co zrobić w tej sytuacji?

Nieoczekiwane restartowanie się telefonu zdecydowanie utrudnia jego codzienne użytkowanie. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn związanych z występowaniem tego typu sytuacji.

Dlaczego iPhone ciągle się restartuje?

Jedną z najczęstszych przyczyn samoczynnego restartu smartfonu Apple jest awaria baterii. Problem ten występuje przeważnie w przypadku starszych urządzeń. Akumulator może jednak ulec uszkodzeniu również na skutek nieprawidłowego ładowania. Z reguły awaria baterii występuje w przypadku regularnego ładowania iPhone’a w samochodzie bądź też przy użyciu nieoryginalnych ładowarek. Kolejnymi powodami, które mogą wiązać się z obniżoną wydajnością baterii, są:

  • wstrząs, upadek,
  • zalanie urządzenia,
  • nieprawidłowe działanie oprogramowania,
  • problemy z regulacją mocy w telefonie.

Czy można samodzielnie naprawić problem restartującego się iPhone’a?

Przed odwiedzeniem serwisu warto sprawdzić czy przyczyną problemu nie jest przestarzała bateria. Aby zweryfikować stan akumulatora należy otworzyć iPhone’a i przyjrzeć się wyglądowi zewnętrznemu baterii. Jeśli element szybko się nagrzewa, a jego powłoka puchnie w trakcie użytkowania, akumulator należy wymienić. Warto jednak mieć na względzie, że zamontowanie nowej baterii może nie rozwiązać problemów z samoczynnym startem urządzenia.

Restartujący się iPhone – dlaczego warto odwiedzić serwis?

Wśród innych przyczyn powiązanych z samodzielnym wyłączaniem i włączaniem się urządzeń Apple występuje chociażby awaria funkcjonowania pozostałych podzespołów telefonu. Powodem takiej sytuacji może być także nieprawidłowe działanie oprogramowania. Właśnie z tego powodu, w przypadku wystąpienia zjawiska samoczynnego restartu telefonu warto skontaktować się z zaufanym punktem naprawy GSM. Nasz serwis iPhone’ów na Mokotowie specjalizuje się w naprawach smartfonów w przypadku uszkodzeń mechanicznych, a także błędnego funkcjonowania urządzeń.

Problem z restartem iPhone może być związany zarówno z przestarzałą baterią, jak i poważniejszym uszkodzeniem telefonu. W przypadku wystąpienia tego rodzaju sytuacji można spróbować wymiany baterii lub przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych. Jeśli te czynności nie pomogą – należy udać się do profesjonalnego serwisu iPhone.