wymiana ekranu w iPhonie

Z czego wynikają najczęstsze problemy z dotykiem w iPhonie?

Nieprawidłowo działający dotyk nie tylko utrudnia, ale często również całkowicie uniemożliwia korzystanie ze smartfonu. Warto wiedzieć, że niektóre problemy można naprawić samodzielnie. W tym poradniku zostały zawarte najpopularniejsze przyczyny problemów z funkcjonowaniem wyświetlacza oraz propozycje rozwiązania problemów z zacinającym się dotykiem.

Brak reakcji na dotyk w iPhone – ponowne uruchomienie

Najczęstszą przyczyną braku reakcji na dotyk w smartfonach Apple jest związany z chwilowym przeciążeniem systemu. Problem ten często występuje w przypadku starszych modeli producenta. W takim przypadku często wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć urządzenie. Jeśli do takich sytuacji dochodzi częściej, warto przyjrzeć się akumulatorowi. Przestarzała bateria w iPhonie nagrzewa się, a co za tym idzie może odpowiadać za nieprawidłową pracę pozostałych komponentów urządzenia.

Zacinający się dotyk w smartfonie Apple – aplikacje w tle

Kolejną popularną przyczyną kłopotów z dotykiem w iPhone’ach jest zbyt wiele aplikacji działających w tle. Aby zamknąć wszystkie programy w smartfonie Apple wystarczy przytrzymać przycisk home na około 6 sekund.

Dotyk w iPhonie nie działa – pęknięta szybka

Nieprawidłowe działanie funkcji dotykowej stanowi częsty objaw uszkodzenia ekranu lub głównego wyświetlacza. Na skutek odbicia lub zalania, iPhone może ulec poważnemu uszkodzeniu. Bez względu na to czy w telefonie zastosowano szkło ochronne, wstrząs spowodowany upadkiem może odbić się negatywnie na funkcjonowaniu baterii lub samego urządzenia. W przypadku awarii ekranu warto więc udać się do zaufanego serwisu GSM.

Serwis iPhone – dlaczego warto go odwiedzić?

Problem z dotykiem może wynikać z poważnego uszkodzenia telefonu. Szybka reakcja serwisanta gwarantuje większą szansę na przywrócenie smartfonu do pełnej sprawności. Nasz serwis Apple w Warszawie zajmuje się między innymi likwidowaniem problemów z dotykiem w iPhone’ach, zarówno w modelach nowszych, jak i starszych. W przypadku wystąpienia tego rodzaju awarii zachęcamy więc do odwiedzenia naszego punktu.