serwis Apple

Dlaczego Apple to bezpieczniejszy wybór niż telefon z Androidem?

Telefony marki Apple cieszą się popularnością nie tylko z powodu obecnej w nich technologii. iPhony cechują się również dużą odpornością na różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Dlaczego warto zdecydować się na zakup smartfona z systemem iOS?

iOS czy Android – który system jest bezpieczniejszy?

System Android posiada zdecydowanie większą liczbę wariantów niż iOS. Oznacza to, że zarówno użytkownicy, jak i producent mają dużo większą swobodę w modyfikacji systemu. W ten sposób dużo łatwiej o luki w zabezpieczeniach, a co za tym idzie – wyższe ryzyko zarażenia urządzenia złośliwym oprogramowaniem. Z kolei iOS stanowi zamknięty system, a z tego powodu jest dużo trudniejszy do złamania, nawet dla doświadczonego hakera.

Należy jednak mieć na względzie, że ryzyko pojawienia się złośliwego oprogramowania rośnie wraz z korzystaniem z niesprawdzonych aplikacji czy plików. Aby ustrzec się przed awarią smartfona związaną z wirusami należy więc być ostrożnym i pobierać wyłącznie zweryfikowane aplikacje na swój telefon.

Złośliwe oprogramowanie na telefonie – jak często jest przyczyną awarii?

Smartfony często ulegają awarii nie tylko z powodu uszkodzeń mechanicznych. Choć złośliwe oprogramowanie może być jedną z przyczyn problemu z działaniem urządzenia, nie zawsze to ono jest głównym winowajcą.

Aby precyzyjnie ustalić przyczynę problemu warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nasz serwis iPhone’ów w Warszawie umożliwia przeprowadzenie fachowej diagnostyki, celem szybkiego ustalenia i skutecznego wyeliminowania usterki w smartfonach Apple. Decydując się na taki krok, często można w porę zabezpieczyć się przed wysokimi kosztami naprawy telefonu. Warto więc skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów.

Bez względu na to czy korzysta się z telefonu z systemem Android czy iOS – w obu przypadkach należy zachować ostrożność w kontekście pobierania programów i aplikacji. W przypadku problemów ze złośliwym oprogramowaniem zaleca się skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego serwisu.