serwis iphone

Różowy ekran w iPhonie 13 – czy można coś z tym zrobić?

Problem różowego ekranu to coraz popularniejszy temat wśród użytkowników iPhone’a 13 Pro. Co można zrobić w przypadku tego typu niedogodności? Na to pytanie zdążył już odpowiedzieć sam producent. W tym wpisie dowiesz się jak usunąć problem różowego ekranu w nowym telefonie marki Apple.

Różowy wyświetlacz w iPhonie 13 – czy wymaga naprawy?

Pierwsze doniesienie o różowym ekranie pojawiło się już w październiku 2021 roku. Użytkownik DPigar opisał swój problem z modelem iPhone 13 Pro na Forum Społeczności Apple. Właściciel wadliwego urządzenia opisał, że wyświetlacz stał się różowy, a po kilku sekundach smartfon zresetował się. Proces powtórzył się kilkukrotnie.

W związku z powtarzającymi się zgłoszeniami podobnych problemów, producent podjął odpowiednie działania, by wyeliminować usterkę. Użytkownicy mogli wymienić urządzenie na nowy model lub skorzystać z naprawy uszkodzonych komponentów. Z uwagi na to, że pierwsza grupa użytkowników była mniej liczna niż druga, miłośnicy Apple zaprotestowali.

Problem różowego wyświetlacza – gdzie przeprowadzić naprawę?

Według najnowszych doniesień, problem różowego ekranu w iPhonie 13 Pro wciąż występuje wśród niektórych użytkowników. Właściciele tych modeli powinni więc regularnie wykonywać kopie zapasowe, celem zabezpieczenia danych. Warto też dołączyć do programu beta iOS, a także zainstalować najnowszą aktualizację na nowym smartfonie. W ten sposób można ograniczyć ryzyko wystąpienia niekompatybilności między wersją aplikacji a systemem iOS, a co za tym idzie – zminimalizować ryzyko wystąpienia różowego ekranu.

Eksperci wskazują, że w najnowszej wersji beta iOS 15.3 powinna znaleźć się łatka mająca za zadanie wyeliminowanie tego błędu. Jeśli jednak urządzenie już uległo awarii, należy skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu. Szybka reakcja pozwoli uratować smartfona przed utratą danych. W ten sposób można również zaoszczędzić sporo pieniędzy na naprawie telefonu w przypadku poważniejszych awarii w przyszłości.