wymiana szybki w iPhonie

Dezynfekujesz iPhone? Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Regularne usuwanie zanieczyszczeń z obudowy i ekranu smartfonu to ważna czynność zwiększająca bezpieczeństwo użytkownika. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy płyn dezynfekujący nadaje się do czyszczenia iPhone’ów. Aby uniknąć odwiedzin w serwisie, sprawdź w jaki sposób bezpiecznie dezynfekować telefony marki Apple.

iPhone – jakich preparatów nie stosować do czyszczenia?

W ostatnim czasie firma Apple poinformowała, że bezpieczna dezynfekcja urządzeń oraz akcesoriów producenta może odbyć się przy użyciu chusteczek nasączonych alkoholem etylowym o maksymalnym stężeniu 75%. W przypadku chęci skorzystania z chustek z alkoholem izopropylowym należy wybrać te w stężeniu do 70%. Aby usunąć zanieczyszczenia z iPhone’a, nie narażając go jednocześnie na uszkodzenia, należy unikać środków zawierających wybielacz bądź nadtlenek wodoru.

Czyszczenie iPhone’a – jak należy je przeprowadzić?

Urządzenie marki Apple może posiadać zanieczyszczenia zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. O ile w przypadku pierwszego rodzaju polecamy skorzystać z naszego serwisu iPhone’ów na Mokotowie, brud na powierzchni można usunąć w sposób samodzielny. Warto w tym celu wykorzystać chusteczki nasączone wyżej wspomnianymi wariantami alkoholu. Aby usunąć zabrudzenia z telefonu, należy zastosować technikę przecierania dół-góra. W ten sposób można zminimalizować ryzyko uszkodzenia głośnika lub wykonania przetarć.

Usunięcie zanieczyszczeń z wnętrza telefonu – czy można przeprowadzić samodzielnie?

Jak zostało wcześniej wspomniane, użytkownik może pozbyć się brudu z zewnętrznej części smartfonu. W przypadku usuwania zabrudzeń obecnych w środku urządzenia lepiej zdać się na pomoc profesjonalistów. Nasz serwis iPhone’ów na Mokotowie proponuje profesjonalną i szybką obsługę w zakresie czyszczenia różnych modeli smartfonów Apple.