serwis iPhone'ów

Pęknięta szybka w iPhonie – dlaczego nie warto zwlekać z wymianą?

Upadek smartfona to jedna z najczęstszych przyczyn jego awarii. Zbita szybka może przytrafić się każdemu użytkownikowi. Ważne jednak, by w przypadku pojawienia się usterki zareagować błyskawicznie. Dlaczego szybka wymiana pękniętego szkła w iPhone jest tak ważna?

Charakterystyczna „pajęczynka”

Uraz mechaniczny może spowodować nie tylko uszkodzenie szybki, ale także wyświetlacza. Awaria panelu LCD nie występuje jednak przy każdym upadku. W większości przypadków zniszczeniu ulega tylko szkło warstwy ochronnej, o czym świadczy obecność tzw. „pajęczynki”. W przypadku niektórych upadków może dojść również do nieznacznego odklejenia się wyświetlacza. Pękniętą szybkę można rozpoznać również po tym, że wyświetlacz reaguje na dotyk pomimo uszkodzenia szkła zewnętrznego. Należy jednak pamiętać, że choć z telefonu można dalej korzystać, z wymianą szybki w iPhone nie warto zwlekać. Dlaczego czynność ta jest tak istotna?

Wymiana szybki w iPhone – dlaczego jest konieczna?

Zniszczona szybka zewnętrzna sprawia, że wyświetlacz nie jest odpowiednio chroniony. Rezygnując z wymiany zbitej szybki, można więc narazić ekran na poważne uszkodzenia. Warto podkreślić, iż wymiana panelu LCD jest zdecydowanie droższa niż samego szkła ochronnego. Chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze, warto więc jak najszybciej udać się do serwisu Apple.

Czy samodzielna wymiana szkła w iPhone to dobry pomysł?

Usunięcie uszkodzonej szybki i zastąpienie jej nową może okazać się trudnym zadaniem w warunkach domowych. Brak specjalistycznych narzędzi, a także doświadczenia może być powodem nieprawidłowego przeprowadzenia czynności naprawczych. Efektem źle przeprowadzonej wymiany szybki w iPhone może być nawet uszkodzenie panelu LCD. W związku z tym warto skorzystać z usług profesjonalistów. Nasz serwis Apple na warszawskich Kabatach proponuje fachową pomoc w zakresie wymiany uszkodzonego szkła. Każdemu klientowi gwarantujemy szybką diagnostykę, a także błyskawiczne usunięcie usterki.