naprawa aparatu iphone

Nowy obiektyw w iPhonie 15? Tak wynika z zapowiedzi

Nowy model iPhone’a wzbudza spore zainteresowanie miłośników technologicznych nowinek. iPhone 15 będzie doskonałym urządzeniem dla fanów fotografii. Co będzie miał do zaoferowania obiektyw w najnowszym smartfonie od Apple?

Nowoczesny obiektyw w iPhone 15 – jak wyglądają fakty?

Pierwsze doniesienia o nowym telefonie Apple’a pochodzą z 2020 roku. Analityk Ming-Chi Kuo przyznał wtedy, że marka planuje wprowadzić do iPhone’a 15 obiektyw peryskopowy. Choć specjaliści mieli zamiar umieścić nowoczesne rozwiązanie już w iPhonie 14 Pro, dziś już wiadomo, że trzeba będzie na to poczekać nieco dłużej. Obiektyw peryskopowy ma więc pojawić się w modelu 15 Pro, choć póki co ta informacja jeszcze nie została potwierdzona przez Apple.

Z doniesień wynika, że marka prowadzi negocjacje z firmą Lante Optics, która ma za zadanie dostarczać optykę peryskopową do smartfonów Apple. W przypadku podjęcia współpracy można więc spodziewać się iPhone’ów z technologią peryskopową. Czym charakteryzują się tego typu obiektywy?

Obiektyw peryskopowy – co oferuje użytkownikowi?

Szkło w obiektywie peryskopowym odbija światło pod kątem prostym. Dzięki temu optyka może być umieszczona na długiej ogniskowej, bez potrzeby pogrubienia samego urządzenia. Tego typu rozwiązanie można znaleźć już w smartfonach marki Samsung czy Huawei. Stosując obiektyw peryskopowy, można uzyskać nawet 10-ciokrotny zoom optyczny, bez jednoczesnej utraty jakości.

Czy warto czekać na nowego iPhone’a?

Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań i dobrej jakościowo fotografii nie mogą doczekać się najnowszego modelu iPhone’a. Warto jednak pamiętać, że modele smartfonów od Apple dostępne obecnie na rynku również oferują użytkownikowi sporo udogodnień.

Przed wymianą modelu na iPhone’a 15, warto więc dbać o już posiadany telefon. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy naszego serwisu iPhone’ów na Służewie. W przypadku wystąpienia usterki zachęcamy do konsultacji z jednym z naszych specjalistów. Często szybka reakcja pozwala nie tylko uratować sprzęt, ale również znacząco obniżyć koszt naprawy.