iPhone 13 – co już wiemy

iPhone 13 – co już wiemy?

Każda jesień przynosi nową premierę flagowego modelu Apple. W roku 2021 fani niecierpliwie czekają na możliwość wzięcia we własne dłonie iPhone 13. Ze względu na niezbyt udany model, wydany pod numerem 12, wielu wyczekuje lepszych rozwiązań. Niestety, dla wielu użytkowników naprawa iPhone-ów 12 była kłopotliwa i kosztowna. Warto więc przyjrzeć się nadchodzącej nowości. Co wiemy już teraz?

Data premiery

Firma z Cupertino przyzwyczaiła swoich klientów do corocznych, realizowanych na jesieni, premier nowych modeli. Nie inaczej będzie w przypadku iPhone 13. Prawdopodobnie użytkownicy w Stanach Zjednoczonych będą mogli kupić urządzenie już we wrześniu. Jakie informacje dotyczące nowego modelu znane są przed premierą?

Zupełnie nowy procesor

Chociaż szczegółowa specyfikacja nadal pozostaje ściśle strzeżoną tajemnicą, Apple już teraz pracuje nad nowych procesorem z oznaczeniem A15. Według zapowiedzi, swoją wydajnością ma zostawić konkurencję daleko w tyle, między innymi za sprawą rewelacyjnego modułu sieci bezprzewodowej. Oficjalne doniesienia informują, że iPhone 13 ma dać użytkownikom wybór między mmWave, a sub-6 już na etapie zakupu. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo oszczędne – telefon wyposażony w tylko jeden moduł będzie po prostu tańszy.

Brak jakichkolwiek portów i powrót Touch ID?

Dużym zaskoczeniem może być brak portów, które znamy z poprzednich modeli. Według medialnych informacji, „trzynastka” miałaby używać jedynie MagSafe i akcesoriów do bezprzewodowego ładowania. To dość duża zmiana. Jednocześnie spekuluje się o tym, że oprócz weryfikacji Face ID, szczęśliwi posiadacze będą mogli korzystać również z rozwiązania stosowanego przez Apple na przestrzeni wielu lat Touch ID.

Kolejne zmiany

Ekran w nowym iPhone może zostać wyposażony w rewelacyjne odświeżanie – 120 Hz. Umożliwi to jeszcze płynniejsze wyświetlanie efektów i animacji. Dodatkowo, aparaty fotograficzne otrzymają nowe matryce (być może sięgające nawet 64 Mpix). Wersja iPhone 13 Pro może zostać wyposażona aż w cztery aparaty, a tańsze warianty – w trzy.

Bez wątpienia warto czekać na premierę nowego, flagowego modelu firmy z Cupertino. Autoryzowany serwis Apple zapewnia gwarancję producenta dla urządzenia, nawet jeśli zakupimy je w czasie internetowej przedsprzedaży. Choć do jesieni jeszcze daleko, każdy kolejny miesiąc będzie zapewne przynosił nowe informacje o premierowym modelu.